sobota 23. ledna 2021

Dýňová bowl s mangem

Dýňová bowl s mangem
 

Tahle bowl podle mě kolegyně Monči je prostě geniální. Má vysoký poměr vlákniny i bílkovin a má absolutně netradiční chuť, která vás hned dostane. Pokud samozřejmě nejste příznivci ovoce v jídle, můžete vyzkoušet bez manga. Ale nic nezkazíte, když si mango jen tak pro jistotu koupíte a pár kostiček připravíte. Smoothie z něj můžete udělat vždycky. Možná vás kombinace chutí překvapí. Stejně jako mě. 


Ingredience (4 porce):
2 střední cibule (170g)
1/2 máslové dýně (550g)
2 balení čočky s kroupami (LIDL)
300 ml bílého suchého vína
100 ml ovesné smetany
200g manga
160g hummusu
1 lžička soli
1 lžička madras kari
1 lžička kurkumy
1/2 lžičky sušeného zázvoru
dýňový olej
řepkový olej
čerstvý pepř


Dýňová bowl s mangem


Jednu cibuli nakrájejte nadrobno, druhou si zatím odložte stranou. Dýni oloupejte a nakrájejte na menší kostičky. Rozpalte lžíci řepkového oleje ve střením hrnci. Nechte zesklovatět cibuli a přidejte dýni. Ještě chvilku restujte a pak zalejte vývarem. Přidejte sůl, kari, kurkumu, zázvor, špetku pepře a nechte pod pokličkou podusit do změknuti (20 minut). Po uvaření přidejte 100 ml ovesné smetany, 1 lžíci dýňového oleje a důkladně rozmixujte tyčovým mixérem. Ochutnejte a dochuťte solí a pepřem.


Ječné kroupy s čočkou vyjměte z obalu, promačkejte aby nebyly slepené a dejte do cedníku. Důkladně prolijte horkou vodou a vmíchejte do dýňového pyré. Vezměte druhou cibuli, nakrájejte ji nadrobno a osmažte do zlatova. V mezičase si můžete nakrájet mango.


Na talíř dejte nejprve dýňové "kroupoto", ve středu udělejte důlek a přidejte hummus. I v něm udělejte důlek a přidejte trochu dýňového oleje. Posypte osmaženou cibulkou a mangem.


ŽIVINY (1 porce):
636 kcal
protein 17g
sacharidy 72g
tuky 25g
vláknina 6g
2 komentáře:

  1. Veľmi zaujímavá kombinácia — kroupy a mango, ale spolu to vyzerá veľmi dobre 😍

    SIMPLYBERENICAINSTAGRAM GIVEAWAYREAD ABOUT "THE BEST VEGAN CHEESES AND WHY WE LOVE THEM"

    OdpovědětVymazat
  2. After the machine is cooled down after printing, all fans might be turned off to extend the lifetime of the fan and solve the noise drawback. Higher precision and easier printing】Z-axis utilizes a double linear guideway construction, which Red Sweater might achieve steadier movement and greatly enhanced moving accuracy. With the ethernet port on the again and a 4GB built-in data disk, Saturn now supports file switch by way of your native area community, which may be very handy for quick printing. 【Multi language interface】Mars 2 Pro now supports 12 kinds of languages so customers the world over might function the 3D printer extra conveniently with out barriers. The newly added 10 languages are Japanese, Dutch, Korean, French, German, Russian, Italian, Spanish, Turkish, and Portuguese.

    OdpovědětVymazat

Copyright © frolibek.. Blog Design by SkyandStars.co